Bilgisayar

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır ? Sadece 7 Kolay Adımda Bağlantı Kurun

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır
Bilgisayarınızı televizyona bağlamak (aktarmak) istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Unutmamalısınız hdmi kablo sesi de aktarır ancak Vga kablo sadece görüntü aktarır. Aşağıdaki adımlar genel olarak hdmi kablo için anlatılmıştır ancak vga kablo içinde tüm adımlar aynıdır fark bilgisayarınız ve televizyonunuzdaki vga portlarından bağlantı sağlanır aynı zaman da televizyonunuz üzerindeki source (kaynak) menüsünden vga yada pc seçeneği işaretlenir.

Ortalama Uygulama Süresi: 5 dakika

Hdmi Kablonuzu Bilgisayarınızdaki Hdmi Portuna Takın

Bilgisayarınızın yan tarafında bulunan hdmi portuna hdmi kablonuzun bir ucunu takın.

Kablonun Diğer Ucunu Televizyonun Arkasında Bulunan Hdmi Portuna Takın

Televizyonunuzun arkasında bulunan hdmi portuna kablonun diğer ucunu takın. Çoğunlukla televizyonlarda birden fazla hdmi portu bulunur herhangi bir tanesine takabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Windows Logo + P Tuşuna Basın

Bilgisayarınız üzerinden windows logo tuşu ve P tuşuna birlikte basın.

Gelen Ekrandan İsteğinize Uygun Seçeneği Seçin

Gelen ekran üzerinden çoğalt, genişlet veya yalnızca projektör seçeneğini seçebilirsiniz. Çoğalt seçeneği aynı anda hem bilgisayarda hemde televizyonda aynı görüntünün olmasını, genişlet seçeneği bilgisayarınızın sağ tarafında sanki bir monitör daha varmış gibi ikinci bir boş ekran bulunmasını, yalnızca projektör seçeneği ise sadece televizyonda görüntü olmasını sağlar.

Televizyon Kumandasından Source (Kaynak) Tuşuna Basın

Televizyon kumandası üzerinden source (kaynak) tuşuna basın. Genellikle bu tuş yukarıda kumanda üzerinde gösterilen tuş şeklindedir.

Source (Kaynak) Menüsünden Hdmi Seçimi Yapın

Televizyonun arkasında bulunan hdmi portlarından hangi numaraya kabloyu taktıysanız aynı hdmi portunu bu bölümden seçin. Örneğin hdmi kablosunu televizyonun arkasından HDMI2 portuna taktıysanız bu bölümden HDMI2 seçeneğini seçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu